![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografier 9377058
*
nr 937 7058
James Pauli
(1857-1934)
Litografier, 4 st, James Pauli (1857-1934), Stockholm, motivet: 25x37 ca
Kondition: fuktskada
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 18:16:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 18:11:29
1
Vinnande bud
- Tema
26 jan
Stockholmsmotiv
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: james pauli litografier stockholm
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
James Pauli
Kondition: fuktskada
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 937 7058
James Pauli
(1857-1934)
Litografier, 4 st, James Pauli (1857-1934), Stockholm, motivet: 25x37 ca
Kondition: fuktskada
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 18:11:29 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
26 jan
Stockholmsmotiv
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.![](/tema/themes/{C200108B-8F93-4A4E-B439-0D9D48F13B7C}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholmsmotiv
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: james pauli litografier stockholm
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09